Profesjonalnie o lotnictwie.

2019-06-18 //Wstecz
Profesjonalnie o lotnictwie.Miło mi poinformować że tegoroczny XI Nowotarski Piknik Lotniczy komentować będą Witold Sokół i Jacek Stachoń.

Miło mi poinformować że tegoroczny XI Nowotarski Piknik Lotniczy komentować będą Witold Sokół i Jacek Stachoń.

Witold Sokół – były pilot samolotu MiG-29, na którym w latach 2003 – 2005 wykonywał loty pokazowe. Spędził za sterami samolotów 1500 godzin, z czego 1200 latając na naddźwiękowych.
Od 2009 roku komentuje największe imprezy lotnicze w Polsce, w tym samym roku rozpoczął pracę jako wykładowca w Szkole Orląt w Dęblinie, gdzie uczy taktyki i zasad lotu.
Często występuje w mediach opowiadając o lotnictwie, internauci znają go jako Toyo. Jego osobisty MiG-29 o numerze bocznym 77 miał na burcie namalowanego czarnego sokoła podpisanego nickiem internetowym.
Jak sam powiada, uwielbia nieść wiedzę lotniczą pod strzechy, robiąc to w sposób przystępny i zrozumiały nawet dla laików.

Jacek Stachoń od dziecka interesował się lotnictwem począwszy od wózka dziecinnego z doprawionymi skrzydłami po modelarstwo. Nie powiodły się jego plany ze szkołą lotniczą w Dęblinie, ale wrócił do lotnictwa w 2007r - odbył szkolenie w Aeroklubie w Łososinie. Na co dzień pracuje w branży elektronicznej, ale awiacja jest jego pasją. Lata ultralekką Czajką i jak sam mówi jest to jedyny samolot w tej klasie, który może spełnić jego wymagania odnośnie wytrzymałości konstrukcji i charakteru. Odkąd zdał egzamin, latanie po prostej jest mu nieznane. Nie wie co to długa prosta i ścieżka 3 stopniowa ????????
Współpracował z firmą AeroKros przy projekcie MP-02 Czajka i prowadzi funpage o tym samolocie. Raz na jakiś czas zamienia Czajkę na samolot akrobacyjny, aby pełni poczuć wolność w powietrzu.
A mikrofon i tematy lotnicze to jego druga pasja.
Jak się okazało po latach zainteresowanie lotnictwem miał w genach - stąd z okazji 100-lecia Lotnictwa Polskiego na ogonie jego samolotu pojawiła się grafika upamiętniająca jego przodka: gen. bryg. Bolesława Stachonia, który zginął wykonując lot bojowy podczas II wojny światowe


Atrakcje
Program
Darowizna
Wolontariat
Akredytacje
Stoiska handlowe
Loty widkokowe
Lokalizacja
Prasa
Kamera nowotarski piknik lotniczy
PARTNER STRATEGICZNY
PATRONAT HONOROWY


SPONSOR STRATEGICZNY
SPONSOR GŁÓWNY
SPONSORZY
WSPÓŁPRACA
PATRONAT MEDIALNY