TURNIEJ "Smyki na Start" z okazji 100 LAT LOTNICTWA POLSKIEGO - 8 LIPCA 2018 (niedziela)

2018-07-04 //Wstecz
TURNIEJ "Smyki na Start" z okazji 100 LAT LOTNICTWA POLSKIEGO  - 8 LIPCA 2018 (niedziela)"Smyki na Start" to innowacyjna koncepcja stworzenia zawodów w których zawodnicy startują na zbudowanych przez siebie w trakcie imprezy takich samych modelach. Łączy ze sobą elementy zabawy, edukacji i rywalizacji. Dotychczasowe doświadczenia pokazują, że czas spędzony na wspólnym budowaniu modeli przez dzieci oraz ich opiekunów jest fantastyczną zabawą dla wszystkich.


Aeroklub Nowy Targ, Fundacja"Smyki na Start" oraz Modelarz Firma Rodzinna ze Zgierza zapraszają na V edycję Otwartych Modelarskich Zawodów Szybowcowych "Smyki na Start" twój pierwszy krok do modelarstwa na wysokim poziomie , podczas Nowotarskiego Pikniku Lotniczego 2018

Wszyscy są zwycięzcami - każdy z zawodników otrzymuje pamiątkowy medal, dyplom oraz upominki (dla trzech pierwszych miejsc w poszczególnych kategoriach dodatkowe nagrody)

Rejestracja zawodników od godz. rannych do 13 lub wyczerpania modeli - rozgrywanie konkurencji od godz 13:15. O godz. 15:10 uroczysta dekoracja startujących (dzieci prosimy o zgłaszanie się z rodzicami lub opiekunami.) Każdy wykonuje 5 rzutów kto dalej. Przewidujemy cztery kategorie wiekowe:

 

Dzieci w wieku 4 - 6 lat model Smyk rozmiar 26 cm. (decyduje rok urodzenia)

Dzieci w wieku 7 - 9 lat model Smyk rozmiar 50 cm.

Dzieci w wieku 10-12 lat model Smyk rozmiar 50 cm

Dzieci i młodzież w wieku 13-16 lat Smyk rozmiar 50 cm. (będzie rozegrana w zależności od liczby chętnych lub dołączona do poprzedniej kategorii)

 

Akcja ma na celu promowanie idei szybownictwa jako sportu olimpijskiego oraz konstrukcji szybowca Politechniki Warszawskiej PW-5 SMYK zwycięzcęprestiżowego międzynarodowego konkursu na szybowiec klasy światowej tzw. olimpijskiej. Edukacja przez zabawę, a przy tym sportowa rywalizacja. Chcemy zainteresować dzieci zajęciami technicznymi- zależy nam na przyszłych kadrach konstruktorskich i lotniczych.

 

Organizator zastrzega sobie możliwość przesunięcia godziny rozpoczęcia turnieju (w zależności od sprawności przebiegu montażu modeli przez startujących lub warunków atmosferycznych).

 

Każdy model posiada niepowtarzalne numery rejestracyjne, a dodatkowąatrakcją są pamiątkowe naklejki "100 LAT LOTNICTWA POLSKIEGO 1918-2018". 

Zapraszamy na lotnisko do namiotu "Smyki na Start". Dodatkowe informacje www.smykinastart.pl


Atrakcje
Program
Darowizna
Wolontariat
Akredytacje
Stoiska handlowe
Loty widkokowe
Lokalizacja
Prasa
Kamera nowotarski piknik lotniczy
Spot
Bannery
PATRONAT HONOROWY


PARTNER GŁÓWNY
SPONSOR GŁÓWNY
SPONSORZY
WSPÓŁPRACA
PATRONAT MEDIALNY