RETRO SKY TEAM i Uwe Zimmerman

2015-08-14 //Wstecz
RETRO SKY TEAM i Uwe ZimmermanWielkie odliczanie do VII Nowotarskiego Pikniku Lotniczego dobiega końca. Aeroklub Nowy Targ dołożył wszelkich starań, aby tegoroczna edycja była równie efektowna jak te co mieliśmy już okazję oglądać w latach poprzednich.
Niestety w ostatniej chwili z przyczyn osobistych swój udział w pikniku musiała odwołać  grupa Hawks Of Romania, ale taka informacja zmotywowała nas do dalszego działania i dzięki temu, do Nowego Targu po raz pierwszy swój przylot zapowiedział  i potwierdził niemiecki pilot akrobacyjny Uwe Zimmermann, którego polska publiczność miała okazję już oglądać na pokazach w Krakowie, Słupsku, Giżycku. Uwe zaprezentuje się zarówno w sobotę jak i niedzielę. 

W niedzielę przyleci do nas grupa RETRO SKY TEAM (Słowacja), która również zadebiutuje na naszym niebie. 7 samolotów (Polikarpov PO-2, An-2, Jak-52 oraz Zliny 526 i 226) zaprezentują się kilkukrotnie na niebie, a o godzinie 17:30 zaplanowany jest wielki finał, podczas którego wszystkie maszyny wzbiją się w powietrze i odtworzą rekonstrukcję walki powietrznej z elementami pirotechniki. Oprócz wyżej wymienionych atrakcji, wielką gratką dla widzów będzie odrzutowiec TS-11 Iskra, który będzie pierwszym samolotem tego typu w historii nowotarskiego lotniska. Wojsko zaprezentuje śmigłowce bojowe Mi-24 w pokazie dynamicznym. Będzie również akrobacja w wykonaniu znakomitego pilota Zoltana Veresa, najstarszy zarejestrowany w Polsce samolot – Boeing Stearman oraz wiele innych maszyn. 

Zapraszamy na nowotarskie lotnisko. Szczegółowy program imprezy dostępny tutaj.  Wierzymy, że tegoroczna edycja zyska Wasze uznanie i na długo pozostanie w Waszej pamięci. 

foto: Michał Adamowski

Atrakcje
Program
Darowizna
Wolontariat
Akredytacje
Stoiska handlowe
Loty widkokowe
Lokalizacja
Prasa
Kamera nowotarski piknik lotniczy
Spot
Bannery
PATRONAT HONOROWY


SPONSOR STRATEGICZNY
PARTNER STRATEGICZNY
SPONSOR GŁÓWNY
SPONSORZY
WSPÓŁPRACA
PATRONAT MEDIALNY