Data publikacji 2023-06-13
Źródło: Materiał organizatora Nowotarskiego Pikniku Lotniczego

Nowotarski Piknik Lotniczy - zapowiedź

Nowotarski Piknik Lotniczy to impreza każdorazowo ciesząca się ogromnym zainteresowaniem - zarówno wśród rodowitych Podhalan, jak i wśród turystów.
W tym roku, w dniach 8-9 lipca 2023 r. na terenie lotniska Aeroklubu Nowy Targ, odbędzie się już XII edycja tego wydarzenia. Przy wsparciu wsparciu sponsora strategicznego Marszałka Województwa Małopolskiego oraz Miasta Nowy Targ, a także dzięki partnerstwu wielu sponsorów i instytucji na podhalańskim niebie będziemy podziwiać grupy akrobacyjne i formacje, takie jak: FireBirds, Cellfast Flying Team czy Retro Sky Team. 

Gwiazdą pokazów będzie Łukasz Czepiela, który zaprezentuje się w samolocie Edge 540 oraz Carbon Cub. Oprócz nich podczas imprezy zobaczymy podczas pokazów w locie: 

 1. Bolkow Bo-105
 2. Aero L-29 Delfin 
 3. VL-3
 4. Extra 330
 5. PZL M26 Iskierka
 6. RWD 5R
 7. Robinson R-44 
 8. An-2 Wiedeńczyk 
 9. 2 x Albatros DIII
 10. RWD-8
 11. Piper PA46-350P
 12. Wiatrakowiec Magni Gyro M-16
 13. Hatz Classic
 14. Boeing Stearman
 15. Jak-18
 16. 2 x Piper Cub
 17. Bushcat
 18. Tulak
 19. SZD Puchacz – akrobacja
 20. Oraz wiele innych samolotów i śmigłowców na wystawie statycznej

 Ponadto pragniemy nie tylko utrzymać wysoki poziom imprezy o charakterze sportowo-rekreacyjnym, ale także wzbogacić Piknik o nowość: część edukacyjną Sky&Space. W ramach tego modułu profesjonaliści z branży lotniczej i kosmicznej opowiedzą o tajnikach swojej pracy i rozwoju. Będzie możliwość poznania pilotów i specjalistów z sektora kosmicznego, a studenci (Akademia Górniczo-Hutnicza, Politechnika Warszawska, Politechnika Gdańska i in.) przygotowali ciekawe wystawy! Dla najmłodszych uczestników przewidujemy konkurs Lego (szczegóły i regulamin już wkrótce na naszej stronie). Moduł edukacyjny będzie nie tylko atrakcyjną i wartościową formą spędzenia wolnego czasu dla rodzin z dziećmi, ale także formą promowania inżynierii lotniczej i kosmicznej.
Na Pikniku nie zabraknie także koncertów, strefy rozrywkowej z wesołym miasteczkiem i dobrze zaopatrzonej gastronomii.

Serdecznie zapraszamy do udziału!

Nowotarski Piknik Lotniczy - zapowiedź
pobierz