Data publikacji 2019-06-18
Źródło: Materiał organizatora Nowotarskiego Pikniku Lotniczego

Profesjonalnie o lotnictwie.

Miło mi poinformować że tegoroczny XI Nowotarski Piknik Lotniczy komentować będą Witold Sokół i Jacek Stachoń.

Miło mi poinformować że tegoroczny XI Nowotarski Piknik Lotniczy komentować będą Witold Sokół i Jacek Stachoń.

Witold Sokół – były pilot samolotu MiG-29, na którym w latach 2003 – 2005 wykonywał loty pokazowe. Spędził za sterami samolotów 1500 godzin, z czego 1200 latając na naddźwiękowych.
Od 2009 roku komentuje największe imprezy lotnicze w Polsce, w tym samym roku rozpoczął pracę jako wykładowca w Szkole Orląt w Dęblinie, gdzie uczy taktyki i zasad lotu.
Często występuje w mediach opowiadając o lotnictwie, internauci znają go jako Toyo. Jego osobisty MiG-29 o numerze bocznym 77 miał na burcie namalowanego czarnego sokoła podpisanego nickiem internetowym.
Jak sam powiada, uwielbia nieść wiedzę lotniczą pod strzechy, robiąc to w sposób przystępny i zrozumiały nawet dla laików.

Jacek Stachoń od dziecka interesował się lotnictwem począwszy od wózka dziecinnego z doprawionymi skrzydłami po modelarstwo. Nie powiodły się jego plany ze szkołą lotniczą w Dęblinie, ale wrócił do lotnictwa w 2007r - odbył szkolenie w Aeroklubie w Łososinie. Na co dzień pracuje w branży elektronicznej, ale awiacja jest jego pasją. Lata ultralekką Czajką i jak sam mówi jest to jedyny samolot w tej klasie, który może spełnić jego wymagania odnośnie wytrzymałości konstrukcji i charakteru. Odkąd zdał egzamin, latanie po prostej jest mu nieznane. Nie wie co to długa prosta i ścieżka 3 stopniowa ????????
Współpracował z firmą AeroKros przy projekcie MP-02 Czajka i prowadzi funpage o tym samolocie. Raz na jakiś czas zamienia Czajkę na samolot akrobacyjny, aby pełni poczuć wolność w powietrzu.
A mikrofon i tematy lotnicze to jego druga pasja.
Jak się okazało po latach zainteresowanie lotnictwem miał w genach - stąd z okazji 100-lecia Lotnictwa Polskiego na ogonie jego samolotu pojawiła się grafika upamiętniająca jego przodka: gen. bryg. Bolesława Stachonia, który zginął wykonując lot bojowy podczas II wojny światowe


Profesjonalnie o lotnictwie.
pobierz

Zdjęcia

Zdjęcia należy podpisać "Źródło: Materiały organizatora"