Data publikacji 2019-05-14
Źródło: Materiał organizatora Nowotarskiego Pikniku Lotniczego

Przed nami XI Nowotarski Piknik Lotniczy 2019

Pierwszą gwiazdą tegorocznego pikniku jest Maciej Pospieszyński XI edycja Nowotarskiego Pikniku Lotniczego zbliża  się w szybkim tempie. W dniach 6-7 lipiec na Nowotarskim niebie będzie można zobaczyć wiele atrakcji. Począwszy od samolotów ultralekkich akrobacyjnych wyścigowych a także śmigłowce.

Pierwszą gwiazdą tegorocznego pikniku jest Maciej Pospieszyński

Maciek to człowiek o niezwykłej pasji i determinacji w dążeniu do zamierzonego celu, który dzięki treningom, talentowi i miłości do akrobacji zdobył najważniejsze światowe trofea lotnicze (w ciągu 5 lat około 15 medali Mistrzostw Świata i Europy). Pytany o swoje osiągnięcia zwykle się uśmiecha i mówi „najważniejsze to robić to co się kocha – reszta przyjdzie z czasem”.

Maciej Pospieszyński od najmłodszych lat rozwijał swoją pasję związaną z lotnictwem. Jego zainteresowania krążyły wokół akrobacji. W wieku 17 lat rozpoczął szkolenie szybowcowe w Aeroklubie Warszawskim, gdzie szybko okazało się, że jest utalentowanym uczniem. W 2000 roku uzyskał uprawnienia do wykonywania akrobacji Wyczynowej (Unlimited). W kolejnym sezonie zadebiutował jako najmłodszy zawodnik Mistrzostw Polski. W 2004 roku zadebiutował w Mistrzostwach Europy – wtedy właśnie jego sportowa kariera nabrała tempa. W następnych latach Maciej trenował pod okiem wybitnych Trenerów: Adama Michałowskiego, Tadeusza Mężyka i Jerzego Makuli, zdobywając medale Mistrzostw Polski, Mistrzostw Europy, aż wreszcie, w 2012 roku – tytuł Mistrza Świata akrobacji szybowcowej w klasie Unlimited oraz złote medale za program znany i program nieznany. W roku 2014 Maciej po raz drugi sięgnął po tytuł Mistrza Świata zdobywając złote medale za program dowolny i program nieznany


Przed nami XI Nowotarski Piknik Lotniczy 2019
pobierz