Kolejny mistrz akrobacji potwierdza swój udział w IX Nowotarskim Pikniku Lotniczym

2017-07-21 //Wstecz
Kolejny mistrz akrobacji potwierdza swój udział w IX Nowotarskim Pikniku LotniczymUwe Zimmermann, jest pilotem akrobacyjnym, mistrzem wyścigów motorowych Niemiec oraz zdecydowanym pasjonatem tego co robi. W życiu zawodowym jest szefem firmy, zajmującej się produkcją zabezpieczeń do maszyn.

Swoją przygodę z lotnictwem zaczął jako dziecko od szybowców, następnie zrobił licencję pilota samolotowego i wybrał się do Czech, do trenera czeskiej kadry narodowej w akrobacji, by się tego sposobu latania nauczyć od najlepszych.

Brał udział w zawodach akrobacyjnych, po czym doszedł do wniosku, że latanie według ustalonych reguł i ustalonego programu jest po prostu nudne. Rozpoczął swoją przygodę z pokazami akrobacyjnymi. Rezultatem są jego dynamiczne air show na wielu imprezach lotniczych.

Uwe uwielbia polską publiczność. Chętnie lata w Polsce i praktycznie jest na każdej imprezie lotniczej w naszym kraju.Lata obecnie na samolocie akrobacyjnym - Extra 300 S.

Także inne typy samolotów nie są mu obce- Zlin, Wassmer, Piper, Cessna, GIL, Lancair czy tez Seneca.

Ma wylatanych ogólnie ponad 2000 godzin.

Uwe mieszka blisko Dortmundu i całkiem blisko zakładu Waltera Extry budującego między innymi jego samolot akrobacyjny - Extra 300 S. Jego żoną jest Polka. Uwe uwielbia schabowego, golonkę i polskie ryby.

Słowo „poddać się” jest mu nieznane. Pasja latania jest dla niego lekarstwem na wszelkie trudności i ciężkie chwile. W tym roku, w podziękowaniu za wspaniałe komentarze na stronie Facebooka (stworzonej zresztą przez Fanów), lata w barwach Polski, z dużym napisem „Dziękuję Przyjaciele”. Swoim pokazem dziękuje swoim fanom, Polsce i polskiej publiczności, która zawsze z sympatią odnosi się do Uwe i zawsze trzyma za niego kciuki w tych dobrych i w tych złych chwilach.

IX Nowotarski Piknik Lotniczy odbędzie się w dniach 12 i 13 sierpnia 2017r. Uwe zobaczymy każdego dnia pokazów.


Atrakcje
Program
Darowizna
Wolontariat
Akredytacje
Stoiska handlowe
Loty widkokowe
Lokalizacja
Prasa
Kamera nowotarski piknik lotniczy
Spot
Bannery
PATRONAT HONOROWY


SPONSOR STRATEGICZNY
PARTNER STRATEGICZNY
SPONSOR GŁÓWNY
SPONSORZY
WSPÓŁPRACA
PATRONAT MEDIALNY