Mocny akcent IX Nowotarskiego Pikniku Lotniczego!

2017-06-28 //Wstecz
Mocny akcent IX Nowotarskiego Pikniku Lotniczego!Zaczyna się końcowe odliczanie do największej lotniczej imprezy na Podhalu, bowiem już 12 i 13 sierpnia br. na nowotarskim niebie będzie można podziwiać wielu znakomitych pilotów. Do ich grona, po raz pierwszy w historii dołączył Jurgis Kairys, niezwykły pilot, przez niektórych określanych krótko: MISTRZ !
Jurgis Kairys - litewski pilot, wielokrotnie zdobywał medale na Mistrzostwach Świata w akrobacji lotniczej - dwa złote, trzy srebrne i dwa brązowe medale - przeważnie w kategorii freestyle'owej. Swoją przygodę z lotnictwem akrobacyjnym rozpoczął w 1974 roku, natomiast już w 1976 został członkiem litewskiej reprezentacji narodowej. Pierwsze swoje złoto zdobył w międzynarodowych zawodach na Węgrzech, a drugie w Mistrzostwach Europy w Austrii.
Umiejętności Jurgisa zostały uznane, kiedy w 1989 roku został zaproszony do pracy jako pilot testowy dla Sukhoi Design do opracowania Su-26, 29 i 31. Całkowicie nowe i eksperymentalne samoloty akrobacyjne zaczęły dominować we wszystkich zawodach akrobacji lotniczej.
W 2004 roku Jurgis Kairys zaprojektował JuKa (od JUrgis KAirys) - samolot bardzo podobny do Suchoja,
z tym, że o wiele lżejszy. W Nowym Targu zaprezentuje się prawdopodobnie na maszynie Su-31.

Cytując informację z jego strony internetowej:
"Wszystkie te umiejętności, doświadczenie i innowacyjność w połączeniu sprawia, że Jurgis Kairys stał się jednym z najbardziej imponujących pilotów akrobacyjnych na całym świecie. Każdy jego pokaz na różnych wydarzeniach jest niezwykle przez publiczność wyczekiwany, warto za każdym razem mieć nadzieję na coś nowego i ekscytującego".
I trudno się z tym nie zgodzić. Zapraszamy na nowotarskie lotnisko już w sierpniu !
 
Organizatorzy niebawem przekażą dalszą dawkę emocjonujących informacji z przygotowań do imprezy, w szczególności udziału gwiazd lotniczych.  
www.pikniknowotarski.pl
 
zdjęcia: Jakub Świst


Atrakcje
Program
Darowizna
Wolontariat
Akredytacje
Stoiska handlowe
Loty widkokowe
Lokalizacja
Prasa
Kamera nowotarski piknik lotniczy
Spot
Bannery
PATRONAT HONOROWY


SPONSOR STRATEGICZNY
PARTNER STRATEGICZNY
SPONSOR GŁÓWNY
SPONSORZY
WSPÓŁPRACA
PATRONAT MEDIALNY