IX Nowotarski Piknik Lotniczy - pierwsze atrakcje

2017-05-25 //Wstecz
IX Nowotarski Piknik Lotniczy - pierwsze atrakcjeWielkimi krokami zbliża się jedna z największych plenerowych imprez w naszym regionie – Nowotarski Piknik Lotniczy. IX edycję wydarzenia, które na stałe wrosło w wakacyjny pejzaż Nowego Targu zaplanowano na 12 i 13 sierpnia 2017 roku. Jego organizatorem jest ponownie Aeroklub Nowy Targ.

Wierzymy, że tegoroczna edycja również przyciągnie rzesze entuzjastów oraz turystów, którzy na co dzień nie mają wiele wspólnego z lotnictwem, ale chcieliby poznać tajniki pokazów lotniczych oraz zobaczyć wiele wspaniałych maszyn z bliska.

Podczas tegorocznej edycji na nowotarskim lotnisku gościć będziemy kilkadziesiąt statków powietrznych. Od starych zabytkowych maszyn, po współczesne nowoczesne samoloty i śmigłowce. Jedną takich maszyn będzie Boeing Stearman, samolot szkolno-treningowy używany przez siły powietrzne Stanów Zjednoczonych i marynarkę wojenną w latach 30. I 40. XX wieku, aż do zakończenia II wojny światowej. Za sterami Boeinga zasiądzie kapitan linii lotniczej Ryanair, członek Aeroklubu Nowy Targ – Mateusz Strama. Do Nowego Targu zawitają także 2 samoloty Piper Cub, w tym jeden z nich w barwach 100 Eskadry izraelskiego lotnictwa. Za sterami jednego z Cub’ów zasiądzie Antek Nowak. Samolotem Tulak Auster nadleci prosto z Krakowa niezawodny Leszek Mańkowski. Zobaczymy także replikę samolotu RWD-5, na którym Stanisław Skarżyński przeleciał między kontynentami, bez lądowania nad Południowym Atlantykiem. Tym razem za jego sterami pojawi się Jurek Kołodziej.

Atrakcji na niebie będzie dużo więcej. Jak co roku pojawią się balony na ogrzane powietrzne oraz samoloty ultralekkie, rolnicze, wiatrakowce. Nie zabraknie również stałych gości Nowotarskiego Pikniku Lotniczego, „latających czołgów” – czyli śmigłowców bojowych Mi-24 z 56. Bazy Lotniczej w Inowrocławiu.

W dalszym ciągu pracujemy nad programem pokazów i atrakcjami towarzyszącymi, dlatego zachęcamy do śledzenia facebooka i internetowej strony piknikowej, na której publikowane będą najświeższe informacje dotyczące IX Nowotarskiego Pikniku Lotniczego!Atrakcje
Program
Darowizna
Wolontariat
Akredytacje
Stoiska handlowe
Loty widkokowe
Lokalizacja
Prasa
Kamera nowotarski piknik lotniczy
Spot
Bannery
PATRONAT HONOROWY


SPONSOR STRATEGICZNY
PARTNER STRATEGICZNY
SPONSOR GŁÓWNY
SPONSORZY
WSPÓŁPRACA
PATRONAT MEDIALNY