TS-11 Iskra ponownie na nowotarskim niebie!

2016-08-11 //Wstecz
TS-11 Iskra ponownie na nowotarskim niebie!Wiadomość z ostatniej chwili! Dzięki LOTOS-Air BP na Nowotarskim Pikniku Lotniczym gościć będziemy samolot TS-11 Iskra, należący do Fundacji Biało Czerwone Skrzydła.
Nie lada gratka czeka fanów lotnictwa, w tym samolotów odrzutowych. Po raz pierwszy na nowotarskim niebie zobaczymy dwa cywilne samoloty odrzutowe! Jeden z nich będzie operował z lotniska w Nowym Targu.
TS-11 Iskra to pierwsza polska konstrukcja napędzana silnikiem odrzutowym. Jest to samolot szkolno-treningowy, produkowany przez PZL Mielec. Pierwszy model został oblatany w 1960 roku. Zakłady w Mielcu produkowały go przez 25 lat, wypuszczając 424 sztuki, które latają do dnia dzisiejszego. Samolot występował w kilkunastu wersjach, głównie szkolno-treningowych, ale występowały także wersje z uzbrojeniem. Iskra zaprezentuje się w powietrzu każdego dnia jeden raz. W sobotę ok. godz. 16:40, natomiast w niedzielę ok. godz. 15:40. Serdecznie zapraszamy już dzisiaj!

Fundacja Biało - Czerwone Skrzydła została powołana na początku 2014 r. Założyciele Piotr Maciejewski i Jakub Kubicki, to wielcy pasjonaci latania, piloci samolotowi i szybowcowi, od lat związani z polskim lotnictwem. Fundacja Biało-Czerwone Skrzydła za główny cel stawia sobie propagowanie polskiego lotnictwa oraz polskiej myśli techniki lotniczej. Iskra jest pierwszym eksponatem powstającego Latającego Muzeum Lotnictwa Polskiego. W planach jest pozyskanie i przywrócenie do lotów innych samolotów, które zostały zbudowane w Polsce lub pełniły służbę w polskiej armii. Zachęcamy do odwiedzin stoiska Fundacji i firmy Lotos Air BP na Nowotarskim Pikniku Lotniczym, gdzie będzie można spotkać się i porozmawiać  z pilotami.
CELE FUNDACJI
• Propagowanie sportów lotniczych i turystyki lotniczej.
• Promowanie rozwoju infrastruktury lotniczej.
• Wdrażanie rozwiązań i regulacji prawnych stwarzających warunki do rozwoju sportów lotniczych.
• Przekazywanie wiedzy na temat lotnictwa.
• Zachowanie i promocja polskiej myśli technicznej.
• Promocja obronności kraju.
• Prezentacja latających eksponatów fundacji w pokazach lotniczych w kraju i za granicą.
• Stworzenie muzeum poświęconego prezentacji dorobku polskiej myśli techniki lotniczej.
• Założenie pierwszej w Polsce organizacji obsługowej, dedykowane zabytkowym statkom powietrznym.
•Ośrodek szkolenia dla cywilnych pilotów oferujący możliwość przeszkolenia na maszyny typu ex-military.Atrakcje
Program
Darowizna
Wolontariat
Akredytacje
Stoiska handlowe
Loty widkokowe
Lokalizacja
Prasa
Kamera nowotarski piknik lotniczy
Spot
Bannery
PATRONAT HONOROWY


SPONSOR STRATEGICZNY
PARTNER STRATEGICZNY
SPONSOR GŁÓWNY
SPONSORZY
WSPÓŁPRACA
PATRONAT MEDIALNY