VIII Nowotarski Piknik Lotniczy

2016-06-21 //Wstecz
VIII Nowotarski Piknik LotniczyWielkimi krokami zbliża się jedna z największych atrakcji w naszym regionie – Nowotarski Piknik Lotniczy. Będzie to już VIII edycja, której organizatorem jest Aeroklub Nowy Targ. W ostatnich latach postawiliśmy poprzeczkę bardzo wysoko, ale staramy się by impreza z roku na rok była coraz bardziej atrakcyjna.

Wierzymy, że tegoroczna edycja również przyciągnie rzesze entuzjastów oraz turystów, którzy na co dzień nie mają wiele wspólnego z lotnictwem, ale chcieliby poznać tajniki pokazów lotniczych oraz zobaczyć wiele wspaniałych maszyn z bliska.

Podczas tegorocznej edycji na nowotarskim lotnisku gościć będziemy kilkadziesiąt statków powietrznych z różnych epok. Od starych zabytkowych maszyn, po współczesne nowoczesne samoloty i śmigłowce. Jedną takich maszyn będzie Bucker/Casa 131 Jungmann, samolot zaprojektowany przez III Rzeszę w okresie międzywojennym mający służyć przede wszystkim do szkolenia pilotów. Jego doskonałe właściwości pilotażowe sprawiły, że używano go aż do lat sześćdziesiątych XX wieku.

Model, którym Jan Rudzinskyj przyleci do Nowego Targu został przerobiony na typowy samolot akrobacyjny. Czerwony kolor, logotypy i możliwość puszczania białego dymu podczas wykonywania akrobacji sprawiają, że maszyna na niebie wygląda wspaniale.

Atrakcji na niebie będzie dużo więcej. Jak co roku pojawią się balony na ogrzane powietrzne, oraz samoloty przyjaciół Aeroklubu, ultralekkie, rolnicze, wiatrakowce. Nie zabraknie również latających czołgów – czyli śmigłowców bojowych Mi-24.

W dalszym ciągu pracujemy nad programem pokazów i atrakcjami towarzyszącymi, dlatego zachęcamy do śledzenia facebooka i strony piknikowej, na której publikowane będą najświeższe informacje dotyczące VIII Nowotarskiego Pikniku Lotniczego!

fot. Michał Adamowski


Atrakcje
Program
Darowizna
Wolontariat
Akredytacje
Stoiska handlowe
Loty widkokowe
Lokalizacja
Prasa
Kamera nowotarski piknik lotniczy
Spot
Bannery
PATRONAT HONOROWY


SPONSOR STRATEGICZNY
PARTNER STRATEGICZNY
SPONSOR GŁÓWNY
SPONSORZY
WSPÓŁPRACA
PATRONAT MEDIALNY