Hawks of Romania

2015-07-10 //Wstecz
Hawks of RomaniaNieco ponad miesiąc dzieli nas od jednej z największych plenerowych imprez na Podhalu, jaką jest Nowotarski Piknik Lotniczy.

Odkrywamy kolejne karty VII już edycji podniebnego szaleństwa na nowotarskim niebie. Zaplanowaliśmy sporo atrakcji zarówno w powietrzu jak i na terenie imprezy. Udział w tym jakże ważnym i pozytywnie odbieranym wydarzeniu nie tylko przez mieszkańców Podhala, ale również pasjonatów lotnictwa z całej Polski, a także naszych południowych sąsiadów, potwierdzają piloci z za granicy.

Do gwiazd tegorocznych pokazów lotniczych dołączyła grupa akrobacyjna Hawks of Romania. Jest to nowa formacja Aeroklubu Rumuńskiego, założona w 2007 roku, sponsorowana przez Ministerstwo Transportu Rumunii. Piloci przylecą do nas pięcioma samolotami typu Extra 300 i Extra 330, a na niebie zaprezentują się dwa razy dziennie w pełnej formacji i raz w pokazie solisty. Będzie to debiut rumuńskiej grupy w naszym kraju.

Program pokazów jest wciąż uzupełniany, ale już dzisiaj możemy potwierdzić, że pojawi się u nas Zoltan Veres, John Richards z samolotem Zlin Z-37 Ćmelak, przyleci Piper Cub, Boeing Stearman, Stinson Voyager, RWD-5, Tulak Auster, Jak-18, samoloty ultralekkie, paralotnie, balony na ogrzane powietrzne oraz niezawodni piloci śmigłowców Mi-24.

Liczba uczestników wciąż rośnie. W najbliższym czasie spodziewamy się kolejnych dobrych wiadomości, którymi z pewnością podzielimy się z Państwem, ale już teraz zachęcamy do rezerwacji weekendu 15-16 sierpnia i spędzenie go na nowotarskim lotnisku.

foto: Flori Daniculescu


Atrakcje
Program
Darowizna
Wolontariat
Akredytacje
Stoiska handlowe
Loty widkokowe
Lokalizacja
Prasa
Kamera nowotarski piknik lotniczy
Spot
Bannery
PATRONAT HONOROWY


SPONSOR STRATEGICZNY
PARTNER STRATEGICZNY
SPONSOR GŁÓWNY
SPONSORZY
WSPÓŁPRACA
PATRONAT MEDIALNY