Zaproszenie na VII Nowotarski Piknik Lotniczy

2015-06-09 //Wstecz
Zaproszenie na VII Nowotarski Piknik LotniczyAeroklub Nowy Targ zaprasza na VII Nowotarski Piknik Lotniczy, który odbędzie się w dniach 15-16 sierpnia na lotnisku miejskim w Nowym Targu.

Z roku na rok impreza jest coraz większa, dzieki czemu na stałe wpisaliśmy się w polski kalendarz imprez lotniczych, który dla wielu fanów lotnictwa jest wyznacznikiem tego, gdzie być w dany weekend.

Wierzymy, że tegoroczna edycja również przyciągnie rzesze entuzjastów, a to za sprawą wielu podniebnych atrakcji, które wybraliśmy z największą starannością tak abyśmy pozostali wspominani jeszcze długo po pikniku.

W tym roku, na nowotarskiej ziemi gościć będziemy pilotów z aż 5 krajów, co jest naszym kolejnym swoistym rekordem. Jednym z nich jest niewątpliwie chyba najbarwniejsza postać wśród pilotów akrobacyjnych – pochodzący z Węgier – Zoltan Veres.

Zoltan wylatał w swoim życiu 19.000 godzin na 120 statkach powietrznych. Posiada wszystkie możliwe licencje lotnicze. Akrobację wykonuje od 1988 roku. W tym czasie zdobył wiele tytułów. Ustanowił również rekord w księdze Guinessa, wykonując w jednym ciągu 408 obrotów tzw. beczek. W ciągu roku lata na 45-50 imprezach, gdzie ogląda go łącznie 2,5mln widzów. W tym roku taką szansę będą mieli również mieszkańcy Podhala i nie tylko.

Oczywiście Zoltan Veres to nie jedyna atrakcja VII Nowotarskiego Pikniku Lotniczego. Na niebie pojawią się też piloci wykonujący akrobację zespołową, będą samoloty historyczne – np. Boeing Stearman, ultralekkie, rolnicze – Zlin Z37 Ćmelak, motolotnie, balony na ogrzane powietrze wspomagane efektami świetlnymi. Podobnie jak w roku ubiegłym w Nowym Targu będziemy gościć pilotów z 56 Bazy Lotniczej w Inowrocławiu, którzy dadzą pokaz latania śmigłowcami Mi-24.

Program pokazów w powietrzu ulega ciągłej modyfikacji i w najbliższym czasie możemy spodziewać się kolejnych informacji na temat nowych, bardzo atrakcyjnych gości !

Piknik urozmaicają atrakcje naziemne w postaci sceny, gdzie odbywać się będą koncerty, konkursy i zabawy sportowo – rekreacyjne, wystawa zabytkowych samochodów i motocykli. Dla najmłodszych przewidujemy wesołe miasteczko, karuzele, zjeżdżalnie, ścianki wspinaczkowe oraz wiele innych atrakcji. W sobotę do późnego wieczora na scenie będą trwały koncerty. Wystąpi m.in. zespółParexcellence znany już nowotarskiej publiczności.

foto: Michał Adamowski


Atrakcje
Program
Darowizna
Wolontariat
Akredytacje
Stoiska handlowe
Loty widkokowe
Lokalizacja
Prasa
Kamera nowotarski piknik lotniczy
Spot
Bannery
PATRONAT HONOROWY


SPONSOR STRATEGICZNY
PARTNER STRATEGICZNY
SPONSOR GŁÓWNY
SPONSORZY
WSPÓŁPRACA
PATRONAT MEDIALNY